הידרותרפיה

הידרותרפיה היא שיטת טיפול שבמרכזה מים, כך שהטיפול מתרחש בדרך כלל בבריכה מחוממת שמספקת את התנאים הנדרשים. המים מסירים את מגבלות התנועה ומציירים סביבה חופשית, המאפשרת התקדמות במאמץ מופחת.
הטיפול מתבצע על ידי מדריך מוסמך בתוך בריכה שהותאמה במיוחד לצרכי הטיפול. שיטת הטיפול מיועדת, בין היתר, לאנשים שחווים מגבלות פיזיות, מהן הם יכולים להשתחרר ללא כאב בסביבה הטיפולית, אשר משחררת גם מגבלות מנטליות ונפשיות במקביל. תכנית הטיפולים נקבעת באופן אישי ובהתאם לצרכים הפרטניים של כל מטופל.
במסגרת הלימודים נחשפים התלמידים למטופלים שונים ואף מבצעים תקופת התנסות בבריכות שיקומיות. רמת הלימודים גבוהה מאוד ועומדת בסטנדרטים בינלאומיים. לבוגרי קורס הידרותרפיה עדיפות בקבלת עבודה בבריכות שיקום שונים ברחבי הארץ.

נושאי הלימוד: אנטומיה, פיזיולוגיה, פסיכולוגיה, תנועות פסיביות, מבחני שרירים, יסודות השיקום, אורתופדיה, נוירולוגיה, פתולוגיה, פרמקולוגיה, שחייה טיפולית, תפעול בריכה טיפולית, התנהלות ובטיחות במים, אתיקה מקצועית, רשומות רפואיות וסודיות רפואית. 

תחום זה הוא תחום מרתק ומהנה המושך אליו אנשים רבים ומכיל למעשה את כל הקשור בטיפול במים – שיקום גופני בעזרת מים, טיפול באנשים עם לקויות (הידרותרפיה שיקומית), טיפול בתינוקות ועוד. משמעות המושג הידרותרפיה היא טיפול במים: הידרו – מים, תרפיה – טיפול. הטיפול מתאים לאוכלוסיות הסובלות מתחלואים שונים וברמות שונות וביניהם: פוליו, טרשת נפוצה, אירועים מוחיים, מחלות שרירים, דלקות מפרקים, פגיעות בעמוד השדרה, שיתוקים ועוד.